Podłoga z polskiego drewna

Kolejne decyzje oznaczają kolejny post. Podłoga wybrana :-) Zdecydowaliśmy się na dębową podłogę z Barlinka!

Rozpisaliśmy sobie zalety i wady takiego rozwiązania i wybór okazał się prosty:

Zalety:
- naturalny wygląd
- piękna struktura i barwa
- dobra izolacja termiczna i akustyczna
- podłoga przyjazna alergikom
- łatwość i szybkość montażu
- duża trwałość

Wady:
- mniejsza odporność na uszkodzenia mechaniczne niż w przypadku innych podłóg
- konserwacja wymaga trochę zachodu i specjalnych preparatów

Kurier przywiezie deski w poniedziałek. Następnie mają leżakować przez dwa dni i w środę zaczynamy montaż. Będziemy informować na bieżąco jak przebiega układanie podłogi. 
Zakup drzwi przysparza nam trochę kłopotów, szkoda że nie zajęliśmy się tym trochę wcześniej, bo okazuje się że ciężko kupić drzwi "od ręki". Prawdopodobnie zdecydujemy się na produkty Pol-Skone, a czas oczekiwania to nawet 4-6 tygodni. Mieszkanie bez drzwi to nie to samo co pokój bez klamek także nie jest to wielki problem :-)  W razie konieczności przeprowadzimy się i na początku będziemy mieszkać w przeciągu :-)

Łazienka jest już w prawie gotowa. Wszystkie ściany są pokryte kaflami, fugi są na swoim miejscu, a do wolnych przestrzeni przytwierdzone zostały płyty gipsowe. Teraz tylko malowanie i będziemy mogli instalować baterie. Musieliśmy dokupić trochę materiałów budowlanych. Jak widać na załączonym obrazku, wszystko "made in Poland". Zrobiliśmy też rozeznanie w kwestii kuchni, wybór jest ogromny i zazwyczaj jest to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji. Zauważyliśmy, że kuchnie na wymiar są o wiele droższe niż te modułowe. Po gruntownym rozważeniu różnych opcji wpadliśmy na pomysł zakupu ładnej kuchni modułowej i zrobienia "pod wymiar" tylko jednej szafki, która zagospodaruje nam przestrzeń, która zostanie do wypełnienia. Proste rozwiązanie, a przyczyni się do ogromnej oszczędności środków, które będziemy mogli przeznaczyć np. na lepsze meble do salonu czy sypialni :-) Nasz wybór padł na firmę Black Red White. Nie będziemy tworzyć dwóch osobnych list producentów mebli kuchennych i pokojowych, dlatego stworzymy jeden spis przy okazji kupowania tych do pokoju. Jutro idziemy finalizować zamówienie. Zastanawiamy się jeszcze tylko nad doborem dużego sprzętu AGD. Polska jest ogromnym producentem sprzętu, ale polskich firm nie ma zbyt wiele. Wybór nie jest ogromny, w grę wchodzą 3 firmy, ale damy radę :-)

1. Amica - http://www.amica.pl/
2. Solgaz - https://solgaz.eu/
3. MPM - http://mpm.pl/

Aktualnie trwa promocja - przy zakupie większej ilości sprzętu Amica proponuje sporą kwotę zwrotu. Tutaj decyzja była szybka :-) Kupujemy sprzęty Amica.

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe