Sobotnia wycieczka na Bartycką

Dzisiaj sobota, a od jakiegoś czasu przedostatni dzień tygodnia upływa nam pod znakiem półdniowych wycieczek do sklepów budowlanych. Dzisiaj nie było inaczej. Godzina 9 startujemy na Bartycką. Cel na dzień dzisiejszy był prosty: znaleźć i kupić oświetlenie oraz zaopatrzyć się w kilka brakujących materiałów na przyszły tydzień.

Zaczęliśmy od poszukiwań lamp i kinkietów. Na Bartyckiej sklepów jest sporo, także optymistycznie założyliśmy, że uda się zakupić to i owo. Niestety przeliczyliśmy się. W części sklepów pracownicy sprawiali wrażenie czekających na weekend i niezainteresowanych klientami, inne nie miały asortymentu od polskich producentów, a w innych nie było za dużo towaru tylko same katalogi. Ostatecznie stanęło na tym, że nie kupiliśmy nic z oświetlenia i po raz kolejny będziemy musieli zrobić internetowy rekonesans i w jednym ze sklepów w sieci kupić wszystkie artykuły. Szkoda, bo chcieliśmy zobaczyć towar przed kupnem, a tak będziemy musieli mocno wykorzystać wyobraźnię ;-)

Dzień na Bartyckiej uratował sklep KIM, gdzie zaopatrujemy się w materiały budowlane. Znaleźliśmy wszystko na czym nam zależało - kupiliśmy m.in. polskie silikony z firmy Tytan, dokupiliśmy trochę farby Śnieżka, podkładów foliowych i tektury falistej. Od poniedziałku zaczynamy malowanie! 


W ubiegłym tygodniu sfinalizowaliśmy też zakup mebli do salonu oraz sypialni w salonach VOX. Musimy przyznać, że ta firma zdecydowanie przoduje w kategorii wyglądu, wykonania i funkcjonalności wykonanych mebli. Wszystkie projektowane są przez  polskich designerów i doskonale pokazują kreatywne i nowatorskie podejście do tematu wyposażania wnętrz. Kupiliśmy prawie wszystko na czym nam zależało. Prawe, bo nie starczyło nam funduszy na komplet krzeseł. Skończyło się na tym, że krzesła dokupiliśmy w innej polskiej firmie - Black Red White ;-) Miejmy nadzieję, że fajnie wpasują się do kompletu. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni terminem realizacji zamówienia, sprzedawca poinformował nas że czas oczekiwania wynosi około 3 tygodnie, a okazało się że montaż odbędzie się już w najbliższy piątek. Po kilku dniach luzu znowu wracamy do rzeczywistości i walki z czasem - na piątek ściany muszą być pomalowane, a pokoje gotowe na przybycie montażystów z VOX.

Przy okazji zakupu łóżka sprawdziliśmy w sklepie również pochodzenie materaców. Okazało się, że nie było żadnego polskiego i zdecydowaliśmy się na zakup samej ramy. Materac dokupimy osobno. Kolejne wyzwanie przed nami, ale jesteśmy konsekwentni, w końcu to "M3 made in Poland" :-) Poniżej znajduje się spis polskich producentów materacy. My zaczęliśmy już poszukiwania, łóżko będzie już w piątek i wypadałoby je doposażyć, bo dzień przeprowadzki jest coraz bliżej :-) 


1. Hevea - http://heveamaterace.pl/
2. Janpol - http://www.janpol.pl/
3. Infinity - http://infinity.info.pl/
4. Alematerac - http://alematerac.pl/
5. MK Foam - http://www.mkfoam.pl/
6. Sensive - http://sensive.pl/
7. Alka - http://www.alka-materace.net/
8. Benet - https://www.benetsleep.pl/

Sfinalizowaliśmy również zamówienie na drzwi - będzie to kooperacja Pol-Skone i marki VOX wzbogacona o polskie klamki z firmy Infinity Line. Zamówienie również złożone, pomiar wykonany, realizacja i montaż i relacja za 3-4 tygodnie :-)

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe