Dom z drzwiami i klamkami :-)

Nie odzywaliśmy się przez dłuższą chwilę, ale mamy na to dobre wytłumaczenie - jak już pewnie wiecie dzisiaj w Wydarzeniach na Polsacie ukaże się materiał  informacyjny, który będzie dotyczył m.in. naszego bloga :-) W związku z tym musieliśmy załatwić w tym tygodniu mnóstwo spraw, zamontować lampy i przede wszystkim wszystko posprzątać :-)

Do niedawna mieszkaliśmy w domu bez drzwi i klamek, ale w ubiegły piątek odwiedzili nas montażyści z firmy VOX  i od przeszło tygodnia mamy eleganckie drzwi. Zdecydowaliśmy się na "flagowy" model Alta z firmy Pol-Skone, który dostępny jest tylko w salonach firmy VOX. Drzwi obejrzeliśmy w salonie w Jankach i uznaliśmy, że stanowią idealne uzupełnienie reszty mebli z wielkopolskiej firmy, które wybraliśmy do domu i w dodatku mają bardzo atrakcyjną cenę. Jeszcze zanim doszło do montażu drzwi odwiedził nas pracownik, dokonał pomiarów otworów drzwiowych i sprawdził czy wpisują się one w standardy producenta. Okazało się, że wszystkie 3 otwory trzeba będzie modyfikować. Zanotowaliśmy co trzeba i przekazaliśmy wymiary naszemu wykonawcy, który szybko i sprawnie dopasował otwory do wymaganych norm. Później już tylko korespondencja mailowa potwierdzająca wszystkie ustalenia, wpłata i załatwione. 

Sam montaż przebiegł w 100% profesjonalnie, przed wizytą odebraliśmy telefon z potwierdzeniem godziny przybycia, pracownicy wyposażeni byli we wszystkie materiały i sprzęty, nikt niczego nie zapomniał, a zamówienie zostało zrealizowane dokładnie tak jak chcieliśmy. 


Montaż dwóch sztuk był dość standardowy, wyzwaniem okazało się osadzenie drzwi do łazienki. Zdecydowaliśmy się na podwieszaną szafkę z krakowskiej Armatury i chcieliśmy, żeby szafka przylegała do samej ściany, bo wygląda to bardziej estetycznie i pomaga utrzymać łazienkę w czystości. Wybrane rozwiązanie oznaczało test umiejętności montażystów. Rezultat jest widoczny poniżej. Według nas zdali na 5 :-) Finalnie, po montażu drzwi prezentują się tak:
Aa, jeszcze jedna ważna sprawa - decydując się na zakup drzwi chcieliśmy od razu wybrać klamki, żeby ekipa montująca drzwi mogła zająć się wszystkim kompleksowo. Na miejscu dostępne były klamki wielu firm, ale nam zależało na zakupie takich od polskiej firmy i dlatego wybraliśmy klamki firmy Infinity Line. 


Firma Infinity Line ma ogromny wybór asortymentu i chyba każdy, nawet najbardziej wybredny poszukiwacz klamek znajdzie w katalogu coś dla siebie. Dodatkowo przygotowaliśmy krótką listę polskich producentów klamek, gdyby ktoś z Was chciał dokonać szerszego porównania cen i modeli:

1. Infinity Line - http://www.infinityline.eu/
2. Domino - http://www.domino.pl
3. Gamar - http://www.gamar.com.pl/
4. LOB - http://www.lob.pl/
5. Metal Bud - http://www.metal-bud.eu/
6. Metal Plast - http://www.metalplast-czestochowa.pl/

Druga partia lamp zawisła już w pokojach, w tym momencie brakuje nam tylko jednej - łazienkowej. Wstrzymujemy się jeszcze z jej montażem, bo chcemy dopasować punkt zawieszenia lampy do miejsca w którym znajdzie się lustro. Znaleźliśmy już zakład szklarski, mamy wycenę. Teraz tylko trzeba znaleźć czas na wycieczkę i finalizację całego zamówienia.


Przed wizytą ekipy telewizyjnej udało nam się zakupić kolejne polskie towary do mieszkania. Przy okazji zakupu listwy przeciwprzepięciowej trafiliśmy na firmę Accura z Suwałk, która poza listwami ma w swoim asortymencie żarówki ledowe. Zamontowaliśmy je przedwczoraj, także na ten moment jest dość wcześnie na wnioski. Na karniszach zawisły polskie firanki i zasłony z firmy Haft z Kalisza, która działa od 1878 roku! Fajnie, że od niedawna jesteśmy częścią historii firmy o tak ogromnej tradycji. Zarówno żarówkom jak i firankom oraz zasłonom więcej miejsca poświęcimy w kolejnym wpisie.

Pora kończyć, bo pod naszymi oknami trwa właśnie koncert warszawskiej kapeli podwórkowej i Tango Milonga rozbrzmiewa pośród grochowskich ulic. Lato się kończy, trzeba korzystać z pogody! Pamiętajcie, żeby dzisiaj o 18:50 włączyć Polsat i sprawdzić jak nasze M3 prezentuje się przed kamerą ;-)

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe