Oryginalne lampy, stoły i płytki made in Poland

Mieszkanie już właściwie gotowe, wszystko  jest na swoim miejscu, także i pomysłów na wpisy coraz mniej. Niedługo zaprezentujemy końcowy efekt w postaci galerii, a tymczasem chcieliśmy poświęcić kilka słów na parę produktów, o których myśleliśmy podczas wyposażania mieszkania, jednak z różnych przyczyn się w nim nie znalazły (ale może się to jeszcze zmieni :). Może spodobają Wam się niektóre pomysły i znajdziecie spośród nich coś dla siebie.

Pierwsza firma: RecOn. Niesamowite rzeczy, w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu (zużyte części samochodowe, drewno i szkło z odzysku). Można powiedzieć, że każdy z produktów to małe dzieło sztuki, ręcznie wykonane i oznaczone numerem seryjnym. W ich sklepie znaleźć można sporo ciekawych artykułów, większość jednak stanowią lampy, różnorodne stojaki, jest też kilka stolików. Ceny dość wysokie, ale zdajemy sobie sprawę że to relatywna kwestia. Zważywszy jednak na fakt, że wytworzenie jednego tak oryginalnego produktu wymaga wielu godzin pracy doświadczonych rzemieślników, koszt to zrozumiała sprawa. 


Drugi świetny pomysł na nadanie wnętrzu charakteru to propozycja polskiej firmy Mauer. To rodzinna firma pochodząca z Piekar Śląskich specjalizująca się w produkcji historycznych płytek ceglanych, dzięki którym w mieszkaniu uda się stworzyć loftowy klimat. Na swojej stronie wspominają, że współpracują z firmami rozbiórkowymi, dzięki którym są w stanie wybrać jak najlepsze cegły. To zatem kolejna propozycja "recyklingu", na którą zwróciliśmy uwagę podczas naszych poszukiwań. Naszym zdaniem płytki w połączeniu z lampami Rec On dałyby świetny efekt. Może kiedyś, jak kupimy M4, najchętniej w zrewitalizowanej kamienicy na Pradze,  uda nam się wyposażyć mieszkanie w bardziej industrialnym klimacie :-)


Kolejny fajny dodatek, który odróżni nasze wnętrze od każdego innego to stoliki z firmy Holdis. Firma ta kreuje stoliki o niebanalnych kształtach - granic miast oraz państw. Obraz tych wyjątkowych mebli dopełniają stalowe nogi, które swoim stylem nawiązują do lat czterdziestych ubiegłego wieku. Musimy przyznać, że zastanawialiśmy się długo nad stolikiem tej firmy, jednak na ten moment zakupy są wstrzymane, ale może jeszcze wrócimy do pomysłu zakupu takiego oryginalnego mebla. Aktualnie trwa promocja i stolik z blatem w kształcie granic Polski dostępny jest w obniżonej cenie: http://shop.holdis.co/poland-prod245112.htm , dostępne są również inne przedstawiające obrys dużych polskich i zagranicznych miast ale również prostsze, wykorzystujące np. naturalny pień drzewa. Po prostu piękne :-)


Na koniec wpisu coś zupełnie wyjątkowego - polski stół drewniany Kasparo, który swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim zaszytej wewnątrz inteligencji, która pozwala na dyskretną interakcję z użytkownikiem. Nowoczesny stół do jadalni wykryje obecność osoby w pobliżu za pomocą niewidocznych czujników ruchu. Pod wpływem dotyku zareaguje również na zaprogramowaną przez użytkownika sekwencję delikatnych stuknięć. W odpowiedzi na dostarczone bodźce, pozwoli nacieszyć oczy dynamicznymi animacjami imitującymi płynącą wodę. Co ciekawe producent przy zakupie stołu dostarcza certyfikat/zawiadomienie o nasadzeniu jednego drzewa. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem: https://www.youtube.com/watch?v=ixIbAn-jMi8 .


Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe