Niekończące się malowanie

Ten tydzień upłynął nam pod znakiem malowania i musimy przyznać, że ta z pozoru błaha i prosta czynność przysporzyła nam sporo problemów. Malujemy od poniedziałku i nie możemy skończyć, ale najważniejsze że pokoje, które jutro zostaną umeblowane są gotowe. Okazało się, że na początku kupiliśmy za mało farb sugerując się informacjami, które są podane na pojemnikach i ten fakt zaważył o niepowodzeniu akcji. Kupiliśmy białą farbę i pigmenty, bo chcieliśmy sami dobrać kolory, a nie udało nam się znaleźć od ręki mieszalni farb od polskiego producenta. Zmieszanej własnoręcznie farby nie starczyło na wystarczające pokrycie ścian i w rezultacie widoczne są smugi. Chcąc żeby pokoje były zgodne z naszą wizję musieliśmy zakupić nową, gotową farbę, bo nie udałoby nam się osiągnąć tego samego koloru, który uzyskaliśmy pierwotnie za pomocą pigmentu. Ostatecznie dwa pokoje wyglądają tak jak trzeba, a trzeci jest do poprawki. Ale "nic się nie stało, gramy dalej" :-) W przyszły poniedziałek kolejne podejście. 

PRZED: 


 W TRAKCIE:PO: 

OBY WKRÓTCE :-)

Perypetie z malowaniem przesuwają nam trochę harmonogram prac. Liczyliśmy na to, że łazienka będzie już gotowa, ale nie straconego - dokończymy ją w przyszłym tygodniu.

Zdecydowaliśmy się natomiast na zakup materaca. Wybraliśmy polski materac lateksowy od firmy Hevea. Pozytywne testy, pomyślne recenzje w sieci, które zostały potwierdzone przez naszą czytelniczkę sprawiły, że utwierdziliśmy się w naszej decyzji. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się na wersję Comfort Royal w pokrowcu w pokrowcu TENCEL Silky Feeling. Dlaczego? Poniżej kilka powodów:

1. Zarówno wkład materac jak i pokrowiec są produkowane w Polsce. Część lateksowa powstaje w wielkopolskim Ślesinie, a miękki i ekologiczny pokrowiec, który stworzony jest na bazie włókien z celulozy pochodzi z łódzkiego Teofilowa.
2. Gwarancja - 10 lat na wkład, 2 lata na produkt. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się tak dużego okresu gwarancji na przedmioty takie jak materac. Mamy nadzieję, że będzie nam służył co najmniej tyle ile wynosi gwarancja :-)
3. Uniwersalność - materac jest odpowiedni dla osób o różnej wadze, średnio twardy.
4. Wymienny pokrowiec i łatwość w czyszczeniu.
5. Materac to wyrób medyczny kl. I, zapewnia jednolite wsparcie w każdym punkcie nacisku ciała na jego powierzchnię.
6. Antyalergiczny - lateks posiada właściwości zapobiegające powstawaniu roztoczy i bakterii.
7. Wentylacja - materac posiada kanaliki powietrzne, które zapewniają optymalne oddychanie materaca.
8. Materac jest wykonany z materiałów nie uznawanych za kancerogenne, posiada certyfikaty bezpiecznego wykorzystania.
9. Pokrowiec doskonale wchłania wilgoć, ma wysokie parametry oddychalności, jest antystatyczny, mocny i trwały.

Jutro montaż mebli z VOX i przy odrobinie szczęścia uda nam za jednym zamachem skompletować całą sypialnię, bo materac może do nas przyjść lada moment :-) O kolejnych postępach będziemy informować na bieżąco.

Przy okazji finalizacji zakupu mebli kuchennych w BRW okazało się, że nie ma możliwości zakupu zlewu od polskiego producenta za pośrednictwem salonu z meblami. Podziękowaliśmy za importowane zlewozmywaki i zaczynamy poszukiwania polskiego egzemplarza, który wpasujemy w nasz blat :-) Poniżej lista polskich producentów zlewów kuchennych:

1. Deante - http://deante.pl/
2. Neogran - https://neogran.pl
3. Brenor - http://www.brenor.pl/
4. Anfra - http://www.anfra.pl/

I znowu musimy działać szybko, montaż kuchni się zbliża, a my musimy mieć zlew żeby montażyści mogli wyciąć odpowiedni otwór i wszystko zamontować...Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe