Montaż mebli VOX

Piątek był chyba najprzyjemniejszym dniem od początku naszego remontu. Firma VOX zaskoczyła nas zdecydowanie szybszą realizacją zamówienia niż się pierwotnie spodziewaliśmy. Zapowiadali okres ok. 3 tygodniowy, a po tygodniu mamy już komplet mebli u siebie. Sprawny kontakt telefoniczny z monterami pomógł nam zaplanować dzień. Zaczęło się ok. 8 rano - nasz wykonawca wpuścił ekipę montażystów i zaczęli montowanie mebli. Około południa Maciek otrzymał telefon i pojawił się w mieszkaniu sprawdzić jak idą postępy oraz wytłumaczyć gdzie mają stać poszczególne meble. Wszystko szło bezproblemowo i umówiliśmy się na 16 na podpisanie dokumentów odbioru oraz płatność za usługę montażową. Rozstawiliśmy roboczo meble według naszego wyobrażenia, ale trudno jeszcze sobie to wszystko wyobrazić, także prawdodpodobnie wygląd z poniższego zdjęcia nie jest jeszcze naszym ostatnim słowem. W tygodniu sprawdzimy dodatkowe warianty :-)

Łazienka jest już prawie ukończona. Doszedł parawan prysznicowy firmy Besco oraz deszczownica, 2 baterie, umywalka, WC oraz szafka wisząca z krakowskiej Armatury. Całość okraszona polskim silikonem Tytan ;-) Wszystko wygląda i jesteśmy bardzo zadowoleniu z efektu końcowego. Teraz już możemy zamawiać pralko-suszarkę Amica i łazienka będzie gotowa do użytkowania :-) Zdjęcia niebawem, bo w wyniku ekscytacji meblami zapomnieliśmy uwiecznić łazienkę :-)

Sprawdziliśmy ofertę zlewozmywaków kuchennych i musimy przyznać, że znaleźliśmy prawdziwą perełkę :-) Zdecydowaliśmy się na zakup zlewu Deante - model Rapsodia. Zlewy z tej firmy produkowane są w fabryce znajdującej się na terenie strefy ekonomicznej w Tomaszowie Mazowieckim przy wykorzystaniu najnowszej technologii opracowanej we współpracy z Instytutem Polimerów Politechniki Łódzkiej.

Wyczytaliśmy w sieci, że polimery na bazie granitu i kwarcu, z których wytwarzane są zlewozmywaki granitowe, to technologia XXI wieku wykorzystywana w bolidach Formuły 1, technice kosmicznej i wojskowej oraz w produktach codziennego użytku. Fajnie będzie mieć w domu zlew wykonany w kosmicznej technologii :-) Wracając jednak do meritum. Zdecydowaliśmy się na zlew Deante, bo:

1. Produkty charakteryzują się niezwykłą trwałością, odpornością na zarysowania, zadrapania, wysoką temperaturę i szok termiczny.
2. Posiadają powłokę antyseptyczną (z jonami srebra), która chroni przed rozwojem drobnoustrojów, takich jak bakterie i grzyby.
3. Producent udziela na zlewozmywaki granitowe aż 10-letnia gwarancji.
4. Bardzo spodobał nam się wygląd zlewozmywaka :-) Nie jesteśmy tu wyjątkiem, gdyż nasz typ otrzymał liczne wyróżnienia w konkursach wzorniczych: TOP DESIGN award 2013, Złote Ville 2013, produkt był też rekomendowany do konkursu Dobry Wzór 2013.
5. Zlewozmywak idealnie wpisuje się w nasz projekt. To produkt od polskiej firmy, wyprodukowany w Polsce i w dodatku zaprojektowany przez młodą i utalentowaną projektantkę - Bogumiłę Zawadę, absolwentkę Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej ASP.

Zlew umiejscowimy vis a vis okna, także musimy rozejrzeć się za składaną baterią, tak żeby nie blokowała nam możliwości otwierania okna.

Plan na najbliższy czas? Na początku tygodnia planujemy ponownie pomalować ściany w jednym z pokoi, pokryć farbą tablicową niewielką ściankę w kuchni. To tyle większych planów :-) Czekamy na dostawę materaca, mebli kuchennych, krzeseł, sprzętu AGD. Musimy zamówić pralkę i lampy. W jednym z poprzednich postów wspominaliśmy, że szukaliśmy lampy na ul. Bartyckiej. Dobrze, że nic nie kupiliśmy tego dnia. Jednak dobór lamp w momencie kiedy w pokojach znajdują się już złożone meble jest zdecydowanie lepszym pomysłem. Rozglądamy się mocno za oświetleniem i wypisaliśmy sobie polskich producentów lamp. Poniżej lista. Twardy orzech do zgryzienia :-) 

1. Loftlight - http://loftlight.pl
2. Kanlux - http://www.kanlux.pl/
3. Luminex - http://www.luminex.pl/
4. Nowodvorski - http://www.nowodvorski.com/
5. Aldex - http://aldex.com.pl/
6. Ramko - http://www.ramko.com.pl/
7. Jupiter - http://www.jupiter.pl/
8. Namat - http://namat.pl
9. Argon - http://www.argon-lampy.pl/
10. Seltia - http://seltia.pl
11. Max Light - http://max-light.com.pl
12. Pieńskie Szkło - http://www.szklo-polskie.pl
13. Lis - http://www.lis-oswietlenie.pl/
14. Falko - http://www.falko.pl/
15. Lemir - http://www.lemir.pl/
16. Kemar - http://www.kemar.com.pl/
17. Sigma - http://www.lampysigma.pl/
18. Aquaform - http://www.aquaform.pl
19. Kutek - http://www.kutek.com.pl
20. Cleoni - http://cleoni.pl
21. Led-Pol - http://www.led-pol.com/
22. Abadoc Design - http://abadoc.pl/
23. Cable Power - http://cablepower.cba.pl/
24. DBWT - https://dbwt.pl/
25. Ekodizajn - http://ekodizajn.shopshood.com/
26. Gie el - http://gie-el.pl/
27. HOP Design - http://hop-design.eu/
28. Orlicki Design - http://orlicki-design.pl/
29. Chors - http://chors.pl/pl/
30. Emandes - http://www.emandes.com/
31. Eugenius - http://eugenius.eu/pl/
32. Hesmo - http://hesmo.pl/
33. Lako - http://lako.pl/

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe