Kosmiczny zlew Deante


Przeprowadzka zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień o tej porze będziemy myśleć o treści kolejnych postów z naszego nowego M3 :-) Mamy już przygotowane kartony i powoli zaczynamy pakowanie i planowanie logistyki przeprowadzki.

Dotarły do nas kolejne zakupy - m.in. zlewozmywak z firmy Deante wykonany w kosmicznej technologii, 100% made in Poland. Prezentuje się okazale - zresztą zobaczcie sami :-)


Przy okazji zakupu zlewu zamówiliśmy jeszcze składaną baterię zlewozmywakową. Mieliśmy szczęście, bo z naszego rekonesansu wynikło, że to jedyna  bateria produkowana przez polską firmę, którą posiada funkcje składania. W ten sposób kontynuujemy naszą dobrą passę w wyposażaniu mieszkania w produkty od polskich producentów :-) Zakupowy koszyk uzupełniliśmy jeszcze o drobne gadżety do wyposażenia łazienki - wieszaki na ręczniki i papier toaletowy - również od firmy Deante. W piątek odebraliśmy pralko-suszarkę Amica, zamówioną oczywiście w polskim sklepie internetowym Ole Ole (czyli de facto RTV Euro AGD) :-) Odbiór tym razem był trochę stresujący, bo kurier powiadomił nas dość późno o swoim przyjeździe i postawił ultimatum, o określonej godzinie odjeżdża i dłużej czekać nie będzie. Na szczęście udało się zdążyć, ale zastanawiające jest to czy nie da się wcześniej sensownie rozplanować dostaw. Np. zadzwonić rano informując, że dostawa będzie w godzinach popołudniowo-wieczornych i kurier uprzedzi np. na 1,5 godziny przed planowanym przyjazdem. No nic, najważniejsze że się udało i sprzęt już stoi. Zamówiliśmy transport z wniesieniem i pakietem startowym - zdjęciem blokad i wypoziomowaniem. Poziomowanie nie było potrzebne, bo płytki są ułożone idealnie równo, a zdjęcie blokad to już była formalność. Szybkie podłączenie pralko-suszarki, włączyliśmy opcję płukania i... DZIAŁA. W razie jak nie zamontują nam kuchni na czas - możemy jeść gotowe kanapki i obiady na mieście, ale z praniem byłby problem, bo publiczne pralnie nie są u nas póki co tak rozpowszechnione jak w USA. Mamy zatem działającą pralkę i nie zawahamy się jej użyć :-) 


W weekend rozpakowaliśmy też lampę, którą zakupiliśmy podczas zakupów meblowych w Black Red White. Jest elegancka, solidna i co najważniejsze wykonana w Polsce. Postanowiliśmy zaufać firmie Nowodvorski również w zakresie pozostałych lamp do pokoi oraz łazienki. Zrobiliśmy internetowe rozeznanie i dowiedzieliśmy się, że firma ma w kraju 2 zakłady produkcyjne i zatrudnia ponad 300 osób. Większość oferty firmy Nowodvorski opiera się na lampach wyprodukowanych w Polsce (ok. 20% pochodzi z Chin), ale spoglądając na katalog, który liczy sobie ponad 200 stron nie jesteśmy tym zdziwieni. My wybraliśmy te produkowane w kraju :-) Lampy są już zamówione - na część musimy poczekać do 4 tygodni, inne są dostępne od ręki. 


Przy okazji poprzedniego wpisu pytaliście nas jak w tej chwili wygląda łazienka. Poniżej wrzucamy kilka zdjęć, więcej informacji już niebawem :-)
Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe