Przymiarki i zakupy

Płytki już przyszły, zrobiliśmy wstępne przymiarki i wygląda to dobrze :) Już jutro rozpoczynamy prace nad łazienką made in Poland przyozdobioną w płytki Ceramiki Końskie! Podczas wizyty naszego glazurnika okazało się, że nisza w naszej łazience wynosi dokładnie tyle ile wymiar wanny i musimy najpierw kupić wannę i wstawić ją na miejsce, żeby uniknąć sytuacji kiedy wanna nie mieści się w przewidzianym dla niej kącie. Dlatego też zainstalowaną wannę będziemy obudowywać płytkami. Następne wyzwanie - zakup wanny, obudowy i najlepiej od razu parawanu prysznicowego.

Sprawdziliśmy rynek tych akcesoriów i nie ma już tak wielkiego wyboru jak w wypadku płytek, ale nadal jest OK. Polscy producenci wanien to:

1. Cersanit - http://www.cersanit.com.pl/
2. Besco - http://www.besco.eu/
3. Sanplast - http://www.sanplast.pl/
4. Polimat - https://polimat.com.pl/
5. Santik - https://sklep.santik.pl/
6. Luxum - http://www.luxum.pl/
7.  Balexim - http://www.balexim.com.pl
8. Emalia - http://www.emalia.com.pl/produkty/wanny/ 
9. Marmorin - http://marmorin.pl/pl/ 

Sprawdzaliśmy tylko wanny do zabudowy, być może jeśli dodalibyśmy producentów wanien wolnostojących to lista byłaby dłuższa.

Przy okazji spotkania z wykonawcą łazienki oszacowaliśmy zapotrzebowanie na materiały budowlane. Potrzebne nam będą: grunt, elastyczny klej do glazury i terakoty, zaprawa tynkowa, fugi na ściany i podłogi, worki, papier falisty i taśma papierowa. Oczywiście wszystko "made in Poland" :)

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe