Polskie farby

Trwa przerwa w meczu także pora na kolejny post :-) Przedwczoraj wybraliśmy się do zagłębia budowlanego przy ul. Bartyckiej na poszukiwania idealnych kolorów i farb do pomalowania ścian naszego M3. Wybór miejsca był świadomy, znajduje się tam firma KIM z dużym asortymentem i tradycjami (została założona w 1985 roku). Jako, że w tym samym roku głowa naszej rodziny przyszła na świat - uznaliśmy to za znak, wsiedliśmy w autobus 162 i rozpoczęliśmy poszukiwania. Wszystkie zakupy staramy się robić w polskich firmach, gdyż w ten sposób zwielokrotniamy efekt "made in Poland", bo zarabia nie tylko polski producent ale i polski sprzedawca :) Staramy się omijać Castoramę, Leroy Merlin, OBI i Praktikera. Polski kapitał to jest to! :)

Żeby nie tracić czasu na miejscu zrobiliśmy internetowy rekonesans - jakie produkty z kategorii farb spełniają założenia naszego projektu. Zależy nam na zakupie farb do pomalowania pokoi oraz farby tablicowej do kuchni, żeby stworzyć ładną ściankę do zapisywania przepisów i innych kuchennych notatek. Wybór nie jest zbyt duży, ale na szczęście są jeszcze firmy z polskim kapitałem, które produkują tu farby. Lista poniżej:

1. Śnieżka - http://www.sniezka.pl/
2. Sempre Farby - http://semprefarby.pl/
3. Lakma - http://www.lakma.com/
4. Silikony Polskie - http://www.silikonypolskie.pl/ (Farba silikonowa)

Farby tablicowe:
1. Aksil - http://www.aksil.pl/ (szeroki wybór farb specjalistycznych)
2. Novodomo - http://www.novodomo.pl/ 

Farby kredowe:
1. P.P.H.U. WAP-BUD - http://wap-bud.jimdo.com/
2. Steleko

Wybraliśmy opcję ekonomiczną, ale nie rezygnując z jakości. Mamy dobre farby i pigmenty oraz gotowe farby w wybranych kolorach. Zwróciliśmy też uwagę na drobne akcesoria takie jak np. folia na podłogi. Tutaj też bez problemu udało się kupić przedmioty wyprodukowane przez polską firmę. 

TADAAAAAAAM! :-)


Tymczasem budowa łazienki trwa, zaczęliśmy od drobnych poprawek i przesuwania rur tak aby pasowały do naszej koncepcji. Na ten moment wygląda trochę jak po trzęsieniu ziemi, ale mamy nadzieję, że za kilka dni jak pojawią się płytki będzie lepiej. W części kuchennej zrobiliśmy przymiarkę i przynajmniej już wiemy, że kupiliśmy wystarczającą liczbę płytek z Ceramiki Końskie.


P.S. Podjęliśmy decyzję co do wyboru wanny. Sprzęt zamówiony, jutro przyjedzie do nas wanna z firmy Besco, produkowana w miejscowości... Besko na Podkarpaciu :)


Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe