Łazienka na pierwszy ogień

Mieszkanie odebrane, zatem trzeba powoli zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Nasz spec przedstawił nam oględnie harmonogram prac i wiemy, że na pierwszy ogień pójdzie łazienka. Czymże byłaby łazienka bez kafelków? Pewnie kolejnym pokojem, ale z niewygodnym łóżkiem :) Nie zależy nam na mieszkaniu z czterema pokojami, dlatego od razu przystąpiliśmy do poszukiwań odpowiedniej glazury. Po kilku minutach poszukiwań doszliśmy do nieoczekiwanej konkluzji: Polska jest potentatem w produkcji kafelków! Niemcy mają przemysł motoryzacyjny, Szwedzi słyną z mebli, Francja z najlepszych serów i win. My kiedyś byliśmy znani z produkcji wódki, ale od kiedy prawie wszystkie destylarnie zmieniły właścicieli to się zmieniło. Do wczoraj zapytani o polski towar eksportowy pewnie mielibyśmy problem. Dziś już znamy odpowiedź - są to najpiękniejsze kafelki!

Poniżej lista największych producentów glazury i terakoty wraz ze stronami internetowymi. Fajnie, że mamy tak duży wybór i co ważniejsze, że wyroby polskich firm są świetnej jakości (posiadają liczne certyfikaty i atesty).

1. Ceramika Opoczno - http://www.opoczno.eu/
2. Ceramika Tubądzin - http://www.tubadzin.pl/
3. Ceramika Końskie - http://ceramikakonskie.pl/
4. Ceramika Paradyż - http://www.paradyz.com/
5. Ceramika Pilch - http://pilch.pl/
6. Ceramika Cerrad - http://www.cerrad.pl/
7. Ceramika Nowa Gala - http://www.nowa-gala.com.pl/

Każda z firm ma imponującą ofertę, na którą składają się dziesiątki wzorów i formatów płytek. Jutro startujemy na tour po sklepach ceramicznych, niebawem damy znać na co się zdecydowaliśmy!

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe