Przeprowadzka, kablówka i listwa :-)

Przeprowadzka ✔. Można powiedzieć że jesteśmy weteranami przeprowadzek, bo w ciągu ostatnich trzech lat, trzy razy zmienialiśmy adres. Po Targówku, Józefosławiu i Pradze Północ przyszła pora na Grochów :-) Trochę dziwna jest świadomość, że być może to ostatnia przeprowadzka w ciągu najbliższych 30 lat, ale bynajmniej nam to nie przeszkadza. 


Cały proces poszedł megasprawnie, pakowanie zaczęliśmy na kilka dni wcześniej, najbardziej potrzebne rzeczy zostawiliśmy na koniec. Po pochowaniu wszystkich rzeczy w worki na gruz i kartony nasze rzeczy zajęły nam prawie całe mieszkanie i musieliśmy wszystko dobrze rozplanować, żeby nie zatarasować ciągów komunikacyjnych :-) Rano zjechali się przyjaciele i zaczęliśmy przerzucanie rzeczy na busa. Minęły dwie godziny i wszystkie rzeczy mieliśmy już w nowym mieszkaniu. 


Weekend upłynął nam pod znakiem rozkładania naszego dobytku po poszczególnych pokojach. Z tym również nie było problemu, większość rzeczy mieliśmy już wstępnie rozplanowane. Największą barierą jest brak możliwości schowania sprzętów kuchennych do szafek, ale montaż kuchni przewidziany jest już na jutro. Są jednak też plusy tej sytuacji - moglibyśmy się przyzwyczaić do codziennego stołowania się na mieście albo zamawiania pizzy co wieczór :-) Korzystamy póki możemy, bo jak przyjdzie kuchnia to przyjdzie czas na testy sprzętów AGD.

Wczoraj odwiedził nas monter telewizji, telefonu i Internetu. A naszej inwestycji mogliśmy wybrać jedną z trzech firm świadczących usługi telekomunikacyjne:

- Orange - kapitał francuski, odpada
- UPC - kapitał amerykański, odpada
- Supermedia, 100% polska firma, obecna na rynku warszawskim od 13 lat - BIERZEMY

Sprawdziliśmy ofertę, która okazała się być bardzo atrakcyjna, mamy wszystkie kanały na których nam zależało, telefon stacjonarny oraz znacznie szybszy Internet niż w poprzednim mieszkaniu za mniejszą opłatę miesięczną. Monter zjawił się punktualnie, w kilkanaście minut bezproblemowo wszystko podłączył i możemy cieszyć się superszybkim dostępem do sieci i oglądać mecze polskiej Ekstraklasy :-)

Musimy przyznać też, że rację mieli znajomi, którzy mówili że dopiero po przeprowadzce zorientujemy się jak wielu przedmiotów nam brakuje. Spis robi się coraz dłuższy i będziemy stopniowo kupować wszystkie niezbędne rzeczy. Pierwszą pozycją na liście była listwa zasilająca z ochroną antyprzepięciową. Przy gnieździe antenowym mamy tylko dwa kontakty, także nie sposób podłączyć wszystkich niezbędnych sprzętów takich jak: telewizor, playstation, router, dekoder do telewizji, lampę oraz telefon stacjonarny. Szybkie rozeznanie w sieci i mamy zwycięzce - Accura Premium Orion, manufactured in Poland, straight from Suwałki :-) Listwa jak listwa, posiada wszystko co powinna plus dodatkowo ubezpieczenie OC na kwotę 10,000zł łącznie na sprzęt podłączony do listwy. Szczerze mówiąc nigdy nie słyszeliśmy o takich dodatkach i mamy nadzieję, że nie skorzystamy z tej polisy :-) 


Aktualnie robimy rozeznanie w kwestii polskich karniszy, bo to będzie nasz kolejny zakup. Poniżej lista polskich producentów:

1. Bojanek, Impulso - http://www.bojanek.pl/ , http://www.impulso.pl/
2. Zegar - http://www.karnisz.pl/
3. Karnix - http://www.karnix.pl/
4. Karwel - http://karwel.com.pl/
5. Marcin Dekor - http://marcindekor.com.pl/
6. Dekosystem - http://www.dekosystem.com.pl/
7. Karpol - http://www.karpol.pl/
8. Lazur - http://www.lazur-karnisze.pl/


Więcej informacji w kolejnym poście.

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images

Subscribe